ברכת דיקן הפקולטה

 

 
סטודנטים יקרים,
 
הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון מכשירה מהנדסים ומדענים ברמה אקדמית וטכנולוגית גבוהה. לפי חוות הדעת של ועדת בדיקה בינלאומית, בראשות הפרובוסט של MIT, הפקולטה היא בין עשר המובילות בעולם בתחומה. בפרט, באשר להוראה, קבעה הועדה: "ידוע שההכשרה שמקבלים בוגרי הפקולטה, הן לתואר ראשון והן לתארים גבוהים, שווה ברמתה או אף עולה ברמתה על ההכשרה שניתנת בכל מוסד מוביל בעולם". 
 
הפקולטה משקיעה משאבים ומאמצים רבים בסטודנטים כדי לאפשר להם למצות את יכולותיהם. ההכשרה כוללת בסיס תאורטי רחב ומוצק בתחומי המדעים והטכנולוגיה, כמו גם חשיפה לטכנולוגיות חדשניות במעבדות ההוראה והמחקר. סגל אקדמי מעולה מפתח מקצועות לימוד עדכניים ומתחדשים, בנוסף למחקר בינלאומי מוביל. לצידם שוקד על המלאכה סגל הנדסי ומנהלי איכותי ומעודכן. הפקולטה שומרת על קשר הדוק ודו-שיח פתוח ושוטף עם תעשיית ההיי-טק.
 
הפקולטה להנדסת חשמל היא הוותיקה בתחומה בארץ. אנו עוסקים בתחומים מגוונים: בתקשורת ומערכות (בכלל זה: תורת האינפורמציה, תקשורת אופטית, עיבוד אותות ותמונות, בקרה ומערכות לומדות), הנדסת מחשבים (בכלל זה: ארכיטקטורות ומערכות מחשב, VLSI, מערכות מבוזרות, רשתות מחשבים, ראיה ממוחשבת וגרפיקה ממוחשבת), אלקטרוניקה פיזיקלית (בכלל זה: גלים, התקנים, מיקרו וננו אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה ואלקטרודינמיקה), וכן בנושאים בין תחומיים הקשורים לביולוגיה, רפואה, פיסיקה, הנדסת חומרים ועוד.
 
הרמה הגבוהה של הסטודנטים לתואר ראשון ולתארים גבוהים בפקולטה מאפשרת רמת הוראה גבוהה אשר, יחד עם השקעה רבה מצד הסטודנטים, מובילות לבוגרים איכותיים מאוד. לכן, בוגרינו מבוקשים מאוד בתעשייה עתירת הידע ובאקדמיה, בארץ ובעולם.
 
צפויה לכם עמנו תקופה מעניינת, מאתגרת ומלאת סיפוק בסביבת לימודים מעולה.
 
בשם עמיתי ובשמי, אני מאחל לכולכם לימודים פוריים, מאתגרים ומהנים.

 

בברכת הצלחה,

 

פרופ' אריאל אורדע

 

 

חזרה